Akútne respiračné (infekčné) ochorenia
Tradičná čínska medicína prináša možnosti ako vyliečiť a tým aj skrátiť prejavy bežných akútnych, infekčných ochorení (chrípky, nachladenia, akútny zápal hrtanu, hltanu, angína, akútny zápal močových ciest, zápal stredoušia, akútna gastroenteritída, očkovanie ) bylinnými receptúrami.
Možné príznaky
- horúčka, ale i bez horúčky, zimnica
- výtoky z nosa (vodnatý, biely, žltozelený)
- bolesti hlavy a šije, únava, bolesť krku (škrabanie – pálenie)
- tiaž tela, bolesť, stuhnutie svalov a kĺbov, kašeľ suchý – dráždivý
- upchatie nosa, pocit rozpáleného tela, odpor k chladu
- bolesti za očami, bolesti ucha
- zápalové postihnutie sliznice, hltanu (faringitída)
- začervenané sliznice, zväčšené mandle – hnisavé
- bolesti pri prehĺtaní, strata hlasu
- hnačky, bolesti brucha, zažívacie problémy
Ako to chodí
Všetci poznáme pocit „keď na nás niečo lezie”, takto sme si povedali už veľakrát. Vieme, čo nás asi čaká. Najprv sa pokúšame s tým urobiť niečo sami. Zopár dní nám to trvá a ak sa nedarí, ochorenie postupne začne vstupovať do hlbších vrstiev (podľa TČM). Cítime sa ešte horšie, čo je logické a ideme k lekárovi pre antibiotiká.
Ochorenie z pohľadu Tradičnej čínskej medicíny je už v najhlbších vrstvách (ak nezasiahneme ihneď) a naše telo sa bráni len veľmi ťažko.
Výhodou byliných receptúr je rýchly nástup ich účinkov a rýchle vyliečenie zvyčajne do pár dní. Príznaky ochorenia odznievajú a imunita sa posilňuje. Ďalšou výhodou je, že bylinné receptúry sú pripravované a sú vhodné od batoľat až po dospelých pacientov.
Autor: Ľuboš Hancin, Tradičná čínska medicína / www.efektcentrum.sk