Masáže

masaze kosice efektcentrum cinska medicina

Fuss-reflexná masáž chodidiel

Reflexná masáž chodidiel je jednou z najúčinnejších metód alternatívnej medicíny. Reflexná terapia využíva tlak a masáž reflexných zón. Tlakom na danú plochu alebo bod sa prenáša signál na príslušný orgán, takže účinok je okamžitý, čo má veľký význam pri bolestiach alebo akútnych problémoch. Táto metóda vychádza z toho, že na všetkých zakončeniach ľudského tela existujú reflexné plôšky odpovedajúce príslušnému orgánu. Je známe, že naše chodidlo predstavuje celé ľudské telo. Takže sa celkom spoľahlivo dá táto metóda využívať aj pri diagnostike. Či už trpíte chronickou, akútnou chorobou, alebo jednoducho hľadáte cestu k zníženiu napätia, môže byť reflexná masáž odpoveďou na Váš problém.

Klasická – uvoľňujúca masáž

Tradičná forma liečby používaná celé tisícročia na uvoľnenie bolesti, duševné pokrytie, dosiahnutie príjemných pocitov, načerpanie energie a regeneráciu svalov. Cieľom masáže je dosiahnuť duševnú a telesnú vyrovnanosť a navodiť pocit celkovej pohody.

Masírovanie prináša mnohostranný efekt. Je uvoľňujúce a vhodné pri bolestiach celého tela.

Športová masáž

Špecifický druh „klasickej masáže“ prevedenej vo vyššom tempe, s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je najmä po nadmernom zaťažení, netrénovaní a následnom dostavení sa pocitu „svalovine“ a vôbec únave spôsobenej športovým výkonom.

Bowenová technika

Patrí medzi mäkké techniky a popisujeme ju ako jemnú a šetrnú manipuláciu s mäkkým tkanivom (kožou, fasciami, svalmi a šľachami). Špecifické body, cez ktoré sa pohyby prevádzajú sú často križovatkou krvných a lymfatických ciev s nervovými vláknami a meridiánmi. Dochádza k miernemu dráždeniu nervových zakončení a ku stimulácii energetických dráh. Dochádza k nastoleniu homeostázi, uvoľňujú sa energetické bloky a tým môže byť obnovený prirodzený tok „životnej energie“. Telo reaguje na tieto impulzy reakciou, veľmi často dochádza k prerušeniu špirály bolesti. Pôsobením tejto techniky je prepojenie jednotlivých časti tela s mozgom a dráždením špecifických receptorov.

Anticelulitídová masáž

Obsahuje špeciálne masážne techniky s prvkami lymfodrenáže na odstránenie celulitídy na sedacích, stehenných svaloch a dolných končatinách. Používajú sa špeciálne anticelulitídové prípravky, ktoré obsahujú aktívne látky ako sú: lecitín, kofeín, L-carnitín a iné s vynikajúcimi vlastnosťami a termoaktívnym účinkom.